Westinghouse, světový lídr v oblasti jaderných technologií, se stal členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

11. května 2023 | Westinghouse Electric Company
Kategorie: Strojírenství, Blog
Členství upevňuje víc než třicetileté působení společnosti v České republice

Společnost Westinghouse Česká republika dnes oznámila, že se stala členem Svazu průmyslu a dopravy České republiky. Pro Westinghouse členství znamená prohloubení spolupráce, která pomůže posílit cíl, jímž je vytvoření bezpečných zdrojů energie. Svaz průmyslu a dopravy ČR je největším zaměstnavatelským svazem. Reprezentuje 11 tisíc firem s 1,3 milionem zaměstnanců. Cílem Svazu je vytvářet optimální podmínky pro dynamický rozvoj podnikání v ČR.

„Jsem ráda, že se společnost Westinghouse Česká republika stala členem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Oceňujeme, že má zájem zapojit se do našich expertních týmů a pracovních skupin a společně s dalšími členy vytvářet ještě silnější pozice průmyslu směrem k vládě,” říká Dagmar Kuchtová, generální ředitelka Svazu průmyslu a dopravy České republiky.

Westinghouse považuje za velmi důležité, že se při naplňování úkolů může spolehnout na spolupráci se zástupci českého průmyslu. Jako člen Svazu bude aktivně spolupracovat na projektech a iniciativách, které podporují hospodářský růst, inovace a udržitelný rozvoj.

„Neustále posilujeme naši spolupráci s českým průmyslem a vládou na rozvoji jaderné energetiky, a tím podporujeme hospodářský růst a inovace v zemi,” uvedl Petr Brzezina, prezident Westinghouse Česká republika a Slovensko. „Členství ve Svazu průmyslu a dopravy nám poskytne nové příležitosti k dialogu s dalšími klíčovými hráči a přispěje k našemu úsilí podpořit rozvoj jaderné energetiky v České republice na nejvyšší technické a bezpečnostní úrovni."

Společnost Westinghouse je v České republice aktivní od roku 1991 a svoji přítomnost v zemi kontinuálně posiluje. Na konci února společně s firmou Bechtel uspořádala akci Suppliers‘ Day, které se zúčastnilo víc než 150 zástupců českých dodavatelů. Společně diskutovali možnou spolupráci na výstavbě reaktorů AP1000® nejen v rámci dukovanského projektu, ale napříč regionem. Westinghouse bude také od roku 2024 dodávat jaderné palivové soubory do obou jaderných elektráren v ČR – Dukovan i Temelína.

Jaderný reaktor AP1000® je jediným provozovaným reaktorem generace III+ s plně pasivními bezpečnostními systémy, modulární konstrukcí a nejmenšími rozměry na MWe na trhu. V Číně jsou v provozu celkem čtyři bloky využívající technologii AP1000® a další jsou ve výstavbě. Dva bloky se aktuálně dokončují v americkém státě Georgia v lokalitě Vogtle. Loni si polská vláda vybrala reaktor AP1000® pro svou vůbec první jadernou elektrárnu. V řadě dalších lokalit ve střední a východní Evropě se o reaktoru AP1000® uvažuje.

O společnosti
Společnost Westinghouse Electric Company tvoří budoucnost bezuhlíkové energie poskytováním bezpečných, inovativních jaderných a dalších technologií a služeb čisté energie po celém světě. Westinghouse dodal první tlakovodní reaktor pro komerční provoz na světě v roce 1957 a technologie společnosti je základem pro téměř polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě. Díky víc než 135 letům inovací je Westinghouse preferovaným partnerem pro technologie pokrývající celý životní cyklus jaderné elektrárny. Další informace naleznete na webových stránkách a Twitter účtu.