Westinghouse opublikował raport na temat zrównoważonego rozwoju i dążeń do zeroemisyjności

Kategorie: Komunikaty Prasowe

Cranberry Township, Pensylwania, USA, 28 maja 2024 r. – Westinghouse Electric Company opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023. Zawiera on najnowsze dane na temat podejmowanych przez firmę wysiłków na rzecz integracji zrównoważonego rozwoju w całej swojej działalności i dostarczaniu czystej, przystępnej cenowo i bezpiecznej energii jądrowej w celu budowania przyszłości wolnej od dwutlenku węgla.

Cover-1

W 2023 r. Westinghouse kontynuował wysiłki na rzecz swoich pracowników, społeczności oraz środowiska, w których prowadzi działalność. W raporcie wyszczególniono inicjatywy i osiągnięcia firmy w obszarze zrównoważonego rozwoju, w zakresie wdrażania technologii czystej energii, ochrony środowiska, różnorodności, równości i integracji, bezpieczeństwa i ładu korporacyjnego.

Podsumowanie kluczowych działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu zrealizowanych przez Westinghouse w 2023 roku w Polsce:

  • 15 studentów z Polski zostało zaproszonych do nauki i pracy w działach inżynierii i łańcucha dostaw w siedzibie głównej WEC w Cranberry Township w Pensylwanii (USA) oraz w Rock Hill w Karolinie Południowej (USA) w ramach programu stażowego.
  • zorganizowanie dwudniowego sympozjum w Warszawie, które miało na celu podkreślić możliwości krajowych dostawców w zakresie wsparcia nowego programu jądrowego w Polsce. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ponad 100 firm reprezentujących przemysł budowlany, mechaniczny i elektryczny. Było to trzecie z kolei tego typu wydarzenie w Polsce.

– Westinghouse z dumą pełni wiodącą rolę w globalnych dążeniach do przeciwdziałania zmianom klimatycznym i zapewnieniu przyszłości wolnej od emisji dwutlenku węgla – powiedział Patrick Fragman, prezes Westinghouse. – Podejmujemy konkretne kroki w celu zminimalizowania produkowanego przez nas śladu węglowego i osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku. Dostarczamy również innowacyjne rozwiązania w całym cyklu życia energii jądrowej, które przynoszą korzyści naszym klientom, społecznościom i partnerom – dodał.

Z raportu PricewaterhouseCoopers LLC (PwC) wskazującego na znaczący pozytywny wpływ ekonomiczno-finansowy budowy sześciu bloków AP1000® na polską gospodarkę wynika, że technologia ta wpisuje się i zabezpiecza realizację celu UE, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku. Budowa sześciu bloków AP1000 w Polsce ma przynieść 39-procentową redukcję emisji CO2 w porównaniu z obecną emisją ze źródeł produkujących energię, dostarczając jednocześnie bezemisyjną energię do ponad 13 milionów gospodarstw domowych.

Westinghouse osiągnął znaczący postęp w rozwoju technologii, które wspierają zrównoważoną przyszłość i zwiększają bezpieczeństwo energetyczne na całym świecie. Wystarczy wspomnieć choćby mikroreaktor eVinci™, paliwa odporne na awarie, technologię magazynowania energii przez długi czas i czystego wodoru. W 2023 r. Westinghouse ogłosił projekt małego reaktora modułowego AP300™ - jedyny reaktor SMR oparty na dużym reaktorze generacji III+ już działającym na całym świecie, sprawdzonej, zaawansowanej technologii AP1000.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o działaniach Westinghouse na rzecz zrównoważonej przyszłości i pobrać Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023.