НАЕК «Енергоатом» і Westinghouse просувають чисту енергетику по всій Центральній і Східній Європі

31 серпня 2021 | Westinghouse Electric Company
Категорії: Пресрелізи

З НАЕК «Енергоатом» підписано ексклюзивну угоду про постачання в Україну технології AP1000®.

Кранберрі Тауншип, штат Пенсильванія – Westinghouse Electric Company і ДП НАЕК «Енергоатом» підписали ексклюзивну угоду про постачання реакторів Westinghouse AP1000 на АЕС України. Підписання історичної угоди відбулося в штаб-квартирі Міністерства енергетики у Вашингтоні в присутності президента України Володимира Зеленського, міністра енергетики США Дженніфер Ґранголм і міністра енергетики України Германа Галущенко.

Westinghouse Energoatom Signing

Patrick Fragman, Westinghouse President and Chief Executive Officer, Ukraine President Volodymyr Zelensky, and Petro Kotin, Acting President of NNEGC Energoatom

Компанія «Енергоатом» обрала технологію Westinghouse AP1000 для реалізації своїх довгострокових цілей з будівництва нових енергоблоків в Україні. Ексклюзивна угода закріплює наміри Westinghouse і «Енергоатому» продовжувати реалізацію проєктів реакторів AP1000 і допомогти країні досягти своїх цілей щодо декарбонізації, використовуючи чисту, надійну й економічно ефективну атомну енергію.

«У довгостроковій перспективі застосування американської технології AP1000 – апробованої реакторної установки покоління III+ потужністю близько 1100 МВте з пасивними системами безпеки та унікальними особливостями, такими як стандартизація, які дозволять скоротити час і вартість будівництва – надасть «Енергоатому» можливість забезпечувати високий рівень безпеки, надійну роботу атомної генерації, її інноваційність та дбайливе ставлення до навколишнього середовища», – прокоментував угоду т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

«Компанія Westinghouse пишається тим, що підтримує діючі АЕС України за допомогою наших кращих в галузі видів палива і послуг. Ця угода ще більше зміцнює наше давнє партнерство з «Енергоатомом». Це ключовий момент у просуванні безвуглецевого енергетичного майбутнього України за рахунок використання провідного у світі ядерного реактора для задоволення довгострокових потреб в енергії», – заявив Патрік Фрагман, президент і головний виконавчий директор компанії Westinghouse.

AP1000 – це перевірений часом реактор покоління III+. Він має унікальні системи повністю пасивної безпеки, модульну стандартну конструкцію, високі експлуатаційні характеристики і можливість маневрування. Технологія забезпечить «Енергоатому» та Україні переваги в галузі закупівель, будівництва, ліцензування, експлуатації, технічного обслуговування та локалізації.

Технологія Westinghouse AP1000 – єдина технологія реакторів покоління III+, ліцензована Комісією з ядерного регулювання США і в декількох країнах Європи та Азії. Чотири блоки AP1000, які вже працюють в Китаї, встановлюють рекорди за експлуатаційними характеристиками – тривалістю планово-попереджувальних ремонтів під час введення в експлуатацію і перевантаженні пального, а також за коефіцієнтом використання встановленої потужності. На майданчику АЕС «Вогтл» («Vogtle») у США завершується будівництво двох енергоблоків з використанням реакторів AP1000. Технологію AP1000 було обрано для проєкту будівництва шести енергоблоків в Індії і зараз її розглядають ще декілька країн Центральної та Східної Європи, Азії та енергокомпанії США.