Westinghouse і «НТ-Інжиніринг» підписали Меморандум про співпрацю для збільшення потужності ядерних реакторів

22 вересня 2021 | Westinghouse Electric Company
Категорії: Пресрелізи

Завдяки співпраці буде збільшено річне виробництво електроенергії та знижено експлуатаційні витрати реакторів ВВЕР

Київ, Україна – Компанія Westinghouse Electric та ТОВ «НТ-Інжиніринг» оголосили сьогодні про підписання Меморандуму про співпрацю щодо реалізації проєктів з оптимізації технічного обслуговування та ремонту систем водно-водяних енергетичних реакторів (ВВЕР), що стало важливим кроком до підвищення рівня безпеки та ефективності цих реакторів в Україні.

Westinghouse - NT-Engineering MOU Signing Sept 2021

«Компанія Westinghouse має намір і надалі підтримувати ТОВ «НТ-Інжиніринг» у всіх сферах його діяльності і, завдяки цій угоді, оптимізувати весь український парк реакторів ВВЕР, а також ВВЕР за межами України», – зазначив президент служби експлуатації реакторів Westinghouse у регіоні EMEA Тарік Чохо.

«Співпраця між «НТ-Інжиніринг» і Westinghouse дозволить підвищити ефективність роботи атомних енергоблоків з використанням сучасних технологій і забезпечить значні економічні переваги для оператора атомних установок», – зауважив голова наглядової ради ТОВ «НТ-Інжиніринг» Віталій Дем'янюк.

Ця угода дозволить операторам ВВЕР оптимізувати підхід до технічного обслуговування енергоблоків ВВЕР і значно збільшити річне виробництво електроенергії завдяки управлінню конфігурацією з урахуванням ризиків. Оператори ВВЕР також отримають переваги, збільшивши на 16-20 кількість днів, коли реактори зазвичай працюють у режимі виробництва електроенергії, та визначаючи, яке технічне обслуговування можна безпечно виконувати під час роботи реактора, а не чекати, поки він буде зупинений для заправки.

Компанія «НТ-Інжиніринг» за підтримки Міністерства енергетики США та Аргонської національної лабораторії впровадила пілотний проєкт для ВВЕР-1000 на енергоблоці № 2 Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в Енергодарі, Україна, найбільшої атомної електростанції в Європі. Результати свідчать про те, що цей процес можна відтворити на інших реакторах ВВЕР-1000 по всьому світу.