Canada
Investice do budoucnosti České republiky

Společnosti Westinghouse a Fortum podepsaly memoranda o porozumění na spolupráci při výstavbě reaktorů AP1000® a malých modulárních reaktorů AP300™ ve Finsku a Švédsku

Nasazení více pokročilých reaktorů by umožnilo dosáhnout cílů čisté energie

Helsinki, Finsko, 7. června 2023 – Společnost Westinghouse Electric Company a finská společnost Fortum dnes oznámily podepsání memorand o porozumění, jejichž cílem je prozkoumat možnosti vývoje a nasazení reaktorů AP1000 a AP300 ve Finsku a Švédsku. Memoranda o porozumění stanovují rámec pro detailní technické a obchodní diskuse a umožňují další kroky k implementaci technologií reaktorů Westinghouse v obou zemích.

Westinghouse a dodavatelský řetězec: Nakupujeme tam, kde stavíme

Společnost Westinghouse zná výhody spolupráce s lokálními dodavateli po celé střední a východní Evropě. Ať už jde o kratší dodací lhůty, snížení nákladů na dopravu a nebo vytvoření nových pracovních míst, které podpoří místní ekonomiku. Výhody jsou na obou stranách, a to společnosti Westinghouse přináší úspěch i zkušenosti tamějších firem, které dobře znají potřeby zákazníka.

Westinghouse podporuje české technické vzdělávání. V srpnu v americké centrále přivítá na pracovní stáži pět studentů z ČVUT a ZČU

Vzdělávání nové generace odborníků je pro budoucnost českého jaderného průmyslu naprosto zásadní. Spolupráce s univerzitami je pro Westinghouse jednou z důležitých součástí působení v ČR. Program pracovních stáží pro studenty ze střední a východní Evropy začal v loňském roce. Po úspěšném prvním ročníku se letos do projektu zapojí i tři studenti z Českého vysokého učení technického a dva ze Západočeské univerzity v Plzni.

Westinghouse, světový lídr v oblasti jaderných technologií, se stal členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

Členství upevňuje víc než třicetileté působení společnosti v České republice

Společnost Westinghouse předložila Jaderné regulační komisi (NRC) plán pro zapojení se do regulačního procesu AP300™ SMR

Klíčový dokument nastiňuje cestu k certifikaci designu

Cranberry Township, Pensylvánie, 9. května 2023 - Společnost Westinghouse Electric Company dnes oznámila předložení předběžného plánu pro zapojení se do regulačního procesu u americké Jaderné regulační komise (NRC) pro malý modulární reaktor (SMR) AP300™, který mění veškerá pravidla hry. AP300 SMR je založen na osvědčeném licencovaném reaktoru společnosti Westinghouse AP1000®, jediné pokročilé jaderné technologii Generace III+ na světě, která je v provozu.

Westinghouse představil průlomovou technologii malého modulárního reaktoru AP300™

Cranberry Township, 4. května 2023 - Společnost Westinghouse Electric Company dnes představila svou nejnovější jadernou technologii, malý modulární reaktor AP300™, jednosmyčkový tlakovodní reaktor o výkonu 300 MWe. Konstrukce AP300 vychází z pokročilého a osvědčeného reaktoru AP1000® a je jediným malým modulárním reaktorem vycházejícím z již provozovaného zařízení. Nový reaktor je navržen pro více než 80letý životní cyklus.

Rychlost dostavby Dukovan je pro Česko zásadní z hlediska energetické bezpečnosti i ceny

VŠE v Praze vydala v únoru studii, ze které vyplývá, že na výstavbě bloku v Dukovanech se tuzemský průmysl může podílet až z 65 %. Zapojení českých firem je jedním z klíčových témat tendru. Ve střední a východní Evropě se dnes v jaderné energetice odehrává mnoho aktivit, to znamená příležitosti pro české firmy i jinde v regionu. S tím, jak se náš reaktor AP1000® stává preferovanou jadernou technologií, tyto příležitosti porostou. Jaderná energetika je bezpečný a ekologický zdroj, který nám zajistí energetickou stabilitu. Z bezpečnostního i ekonomického hlediska by bylo výhodné zvážit výstavbu dalších jaderných reaktorů v Temelíně a v Dukovanech.

Jaderný tandem: 30 let česko-americké spolupráce bylo stvrzeno podpisem dodávek paliva pro obě české jaderné elektrárny

Společnost Westinghouse Electric Company a jadernou elektrárnu v jihočeském Temelíně pojí 30 let stabilní spolupráce. Už v roce 1993 se americký Westinghouse stal strategickým dodavatelem řídících a kontrolních systémů, čímž se nahradil původní plán instalovat zastaralejší ruské systémy. Smlouva z počátku 90. let pomohla společnosti Westinghouse vybudovat v České republice spolehlivou síť tuzemských partnerů, kteří dnes oplývají jedinečnými zkušenostmi v oblasti jaderného průmyslu. Vzájemnou spolupráci potvrdili na konci března zástupci polostátní firmy ČEZ, kteří se společností Westinghouse podepsali smlouvu o dodávkách jaderného paliva do jaderné elektrárny v Dukovanech od příštího roku.

Jaderná technologie společnosti Westinghouse nabízí všestranné využití

Jaderná energie není pouze elektřina

Majitelé jaderných elektráren, stejně tak jako poskytovatelé jaderných technologií a služeb, jakým je společnost Westinghouse, chtějí prozkoumat plný potenciál jaderné energie pro řešení problémů a výzev energetické bezpečnosti a klimatické krize.

Společnost Westinghouse slaví významný úspěch pro jadernou elektrárnu Sanmen v Číně

Další vlna reaktorů využívající technologii AP1000® pokračuje vpřed

Společnost Westinghouse Electric Company blahopřeje společnosti CNNC Sanmen Nuclear Power Company Limited a jejím partnerům k odlití první jaderné betonové konstrukce pro Sanmen Unit 4. Tento významný milník dále prokáže hospodářské a časové výhody použití technologie AP1000® prostřednictvím jejího nasazení Nth-of-a-kind a modulární výstavby.