Canada
Investice do budoucnosti České republiky

Inovace aditivní výroby společnosti Westinghouse zvyšuje bezpečnost a efektivitu provozovaných jaderných reaktorů

Vylepšení zvyšuje odolnost spodní trysky proti úlomkům z 65 % na 96 %

Společnost Westinghouse Electric Company jako první v oboru použila aditivní výrobu (AM) k výrobě spodních trysek, které zlepšují zachycování nečistot a vylepšují výdrž paliva v palivových souborech. Trysky byly integrovány do čtyř olověných testovacích souborů dodaných do jaderné elektrárny Joseph M. Farley společnosti Alabama Power, kterou provozuje Southern Nuclear, v prvním čtvrtletí roku 2024.

Společnost Westinghouse představila globální inženýrské centrum, které přinese nová pracovní místa do Kitcheneru v Ontariu

Kitchener, Ontario, 11. června 2024 - Společnost Westinghouse Electric Company oznámila otevření nového globálního inženýrského centra v Kitcheneru v Ontariu. Otevření kanceláře o rozloze 13 000 metrů čtverečních je dalším důkazem trvalého závazku společnosti vůči Kanadě, jejím zákazníkům a zaměstnancům.

Zpráva o udržitelnosti společnosti Westinghouse za rok 2023 ukazuje pokrok při zajišťování čisté budoucnosti

Cranberry Township, PA, 28. května 2024 – Společnost Westinghouse Electric Company dnes zveřejnila Zprávu o udržitelnosti za rok 2023. Zpráva obsahuje nejnovější informace o úsilí společnosti integrovat udržitelnost do svého fungování a dodávat čistou, cenově dostupnou a bezpečnou jadernou energii pro budoucnost bez emisí uhlíku.

Westinghouse rozšiřuje dodavatelský řetězec AP1000® podpisem memoranda o porozumění v Bulharsku

Dodavatelé podporují nasazení AP1000 v jaderné elektrárně Kozloduj i po celém světě

Sofie, Bulharsko, 16. dubna, 2024 – Společnost Westinghouse Electric Company podepsala memoranda o porozumění se 17 významnými bulharskými dodavateli na podporu připravovaných projektů reaktoru AP1000® v lokalitě jaderné elektrárny Kozloduj v severním Bulharsku a dalších projektů v celém regionu. Tento milník je výsledkem pokračující spolupráce s místními dodavateli v návaznosti na sympozium dodavatelů společnosti Westinghouse, které se konalo v únoru 2024 s bulharskými společnostmi.

Společnosti Westinghouse a Energoatom zahajují práce na reaktoru AP1000® v Chmelnické jaderné elektrárně

Netišyn, Ukrajina - Westinghouse Electric Company a ukrajinská státní jaderná společnost Energoatom zahájily práce na reaktoru AP1000®, který bude nasazen na pátém bloku elektrárny Chmelnyckyj na Ukrajině. Jde o první zásadní krok v plnění závazku, který obě společnosti přijaly v rámci memoranda o porozumění podepsaného v roce 2022 a týkajícího se nasazení devíti reaktorů AP1000 na Ukrajině.

Společnost Westinghouse zveřejnila novou zprávu o ekonomickém dopadu nasazení AP1000® v Polsku a vybrala klíčové polské dodavatele

Studie zjistila, že nasazení šesti bloků AP1000 vytvoří 27,7 miliardy EUR HDP a dalších 9 miliard EUR ročně

Varšava, Polsko, 10. dubna 2024 - Společnost Westinghouse Electric Company dnes zveřejnila nezávislou zprávu společnosti PricewaterhouseCoopers LLC (PwC), která popisuje značný ekonomický dopad nasazení šesti bloků AP1000® v Polsku.

Společnost Westinghouse vyrobila pomocí aditivní technologie tisící součástku pro palivo VVER-440

Aditivní technologie snižuje výrobní náklady a dobu realizace při dosažení nejvyšších průmyslových bezpečnostních standardů.

CRANBERRY TOWNSHIP, Pensylvánie, 20. března 2024 - Společnost Westinghouse Electric Company dosáhla významného milníku, když vyrobila 1000. palivovou desku pomocí aditivní výroby. Jde o významný úspěch, neboť se jedná o vůbec první komponenty vyrobené aditivní technologií související s bezpečností, které se dostaly do sériové výroby.

Společnost Westinghouse zahajuje ve Velké Británii proces obecného posouzení návrhu malého modulárního reaktoru AP300™

Licenční proces na podporu vícenásobného nasazení SMR ve Spojeném království

Cranberry Township, PA – Společnost Westinghouse Electric Company oznámila, že oficiálně podala britskému ministerstvu pro energetickou bezpečnost žádost o schválení vstupu do obecného posouzení návrhu (GDA) malého modulárního reaktoru (SMR) AP300™. Jedná se o první krok ve formálním licenčním procesu v rámci Spojeného království.

Westinghouse a Slovinská obchodní a průmyslová komora pořádají akci pro dodavatele k nasazení reaktorů AP1000® a AP300™ Small Modular Reactor

Krško, Slovinsko - Společnost Westinghouse Electric Company a Obchodní a průmyslová komora Slovinska nedávno přivítali více než 40 dodavatelů na sympoziu pro dodavatele v Kršku. Akce navázala na desetiletí trvající partnerství mezi společností Westinghouse a slovinským jaderným průmyslem a projednala nové příležitosti pro projekty malých modulárních reaktorů AP1000® a AP300™ v zemi i ve světě.

Společnost Westinghouse zveřejnila studii o ekonomickém dopadu nasazení AP1000® v Kanadě

Zpráva zjistila, že na počátku bude vygenerováno 28,7 miliard kanadských dolarů pro HDP a každoročně přibude dalších 8,1 miliardy dolarů

Ontario, Kanada - Společnost Westinghouse Electric Company zveřejnila komplexní nezávislou zprávu společnosti PricewaterhouseCoopers LLC (PwC), která popisuje významný ekonomický dopad nasazení čtyř reaktorových bloků AP1000® v kanadském Ontariu.