Společnost Westinghouse představila globální inženýrské centrum, které přinese nová pracovní místa do Kitcheneru v Ontariu

12. června 2024 | Westinghouse Electric Company
Kategorie: Blog

Kitchener, Ontario, 11. června 2024 - Společnost Westinghouse Electric Company oznámila otevření nového globálního inženýrského centra v Kitcheneru v Ontariu. Otevření kanceláře o rozloze 13 000 metrů čtverečních je dalším důkazem trvalého závazku společnosti vůči Kanadě, jejím zákazníkům a zaměstnancům.

V novém zařízení budou sídlit globální konstrukční týmy, které se budou věnovat podpoře provozní flotily reaktorů CANDU® a mezinárodních projektů, jakož i globálnímu zavádění nových technologií společnosti Westinghouse - včetně pokročilého reaktoru AP1000®, malého modulárního reaktoru AP300™ a mikroreaktoru eVinci™. Pracoviště disponuje špičkovými školicími zařízeními a laboratoří určenou k dalšímu rozvoji edukovaných inženýrských služeb společnosti v oblasti požární ochrany.

Global_Ingineering_Hub-2

Společnost Westinghouse a kanadští představitelé oslavili 11. června 2024 otevření nového globálního inženýrského centra v Kitcheneru v Ontariu. Zleva doprava: David Tanel, ředitel pro rozvoj podnikání společnosti Westinghouse; John Yakabuski, parlamentní asistent ministra energetiky; starosta Kitcheneru Berry Vrbanovic; Tony LaMantia, prezident a generální ředitel společnosti Waterloo Region Economic Development Corporation; Luca Oriani, senior viceprezident a ředitel globálních inženýrských služeb společnosti Westinghouse; Victor Fedeli, ontarijský ministr pro hospodářský rozvoj, tvorbu pracovních míst a obchod; a prezident a generální ředitel společnosti Westinghouse Patrick Fragman.

Akce se spolu s dalšími více než 40 hosty zúčastnili Victor Fedeli, ontarijský ministr hospodářského rozvoje, tvorby pracovních míst a obchodu, John Yakabuski, parlamentní asistent ministra energetiky, starosta Kitcheneru Berry Vrbanovic a Tony LaMantia, prezident a generální ředitel společnosti Waterloo Region Economic Development Corporation (EDC).

„V Ontariu se nachází druhý největší technologický klastr v Severní Americe, kde pracují tisíce vysoce talentovaných technologických pracovníků, z nichž mnozí se nacházejí právě v regionu Kitchener-Waterloo,“ uvedl Victor Fedeli, ontarijský ministr pro hospodářský rozvoj, tvorbu pracovních míst a obchod. „Investice společnosti Westinghouse do jejího nového globálního inženýrského centra v Kitcheneru je uznáním vynikající kvality naší provincie v oblasti inovací a bude hnacím motorem nových pokroků v technologiích jaderné energetiky.

„Jsme nesmírně hrdí na to, že můžeme pokračovat v investicích v Kanadě a rozšiřovat svou přítomnost na tomto dynamickém energetickém trhu,“ řekl Patrick Fragman, prezident a generální ředitel společnosti Westinghouse. „V současné době má společnost Westinghouse v Kanadě více než 250 zaměstnanců na různých technických a odborných pozicích. Nové inženýrské centrum v Kitcheneru rozšíří do roku 2025 naši zaměstnaneckou základnu o dalších přibližně 100 inženýrů. To - spolu s naším robustním domácím dodavatelským řetězcem a osvědčenou nabídkou technologií - představuje pro společnost Westinghouse jedinečnou pozici pro uspokojování potřeb Kanady v oblasti čisté energie pro další generace."

Pracoviště v Kitcheneru je jedním z pěti globálních technických center společnosti Westinghouse, která se podílejí na pokroku v oblasti jaderné energetiky. Lokalita byla vybrána pro svou blízkost k zákazníkům a dodavatelskému řetězci, stejně jako k univerzitě Waterloo a dalším vynikajícím vysokým školám a univerzitám, které připravují špičkové talenty.

Kanada se nachází v klíčovém okamžiku při dosahování svých cílů v oblasti obnovitelných zdrojů energie a společnost Westinghouse je připravena se na této transformaci aktivně podílet. Začátkem tohoto roku společnost Westinghouse zveřejnila komplexní nezávislou zprávu společnosti PricewaterhouseCoopers (PwC), která popisuje významný ekonomický dopad nasazení čtyř pokročilých reaktorových bloků AP1000 v Ontariu. Kromě toho společnost Westinghouse a Saskatchewan Research Council vedou výstavbu prvního kanadského mikroreaktoru eVinci v Saskatchewanu.