Westinghouse вітає команду Vogtle з промисловим запуском реактора на енергоблоці №4

21 лютого 2024 | Westinghouse Electric Company
Категорії: AP1000, Vogtle, Press Release
Це досягнення є значним етапом для другого реактора AP1000® в США

КРАНБЕРІ ТАУНШИП, Пенсільванія, 14 лютого 2024 р.: Компанія Westinghouse Electric привітала Southern Company, Georgia Power, партнерів проєкту та команду Vogtle з промисловим запуском реактора енергоблоці №4. Електростанція Vogtle, що знаходиться поблизу Вейнсборо, штат Джорджія, є місцем розташування перших двох реакторів AP1000®, побудованих у США.

«Ми вітаємо зусилля та відданість команди Vogtle, які продовжують працювати над введенням в експлуатацію енергоблоку №4 для забезпечення споживачів безпечною, надійною, конкурентоспроможною та чистою енергією», - зазначив Патрік Фрагман, президент та генеральний директор Westinghouse.

Vogtle Unit 4_resize

Енергоблок №4 на станції Vogtle в Georgia досягнув початкової критичності. Фото © Georgia Power Company. Всі права захищені.

Наступним важливим етапом для енергоблоку №4 є синхронізація з електричною мережею. Після цього відбудеться його повне комерційне введення в експлуатацію, заплановане на другий квартал 2024 року.

Два блоки AP1000 на станції Vogtle є найбільш передовими реакторами покоління III+, комерційно доступними сьогодні. Вони оснащені повністю пасивними системами безпеки, модульною конструкцією та найкращим співвідношенням потужності (МВт) до площі установки на ринку. Раніше впроваджена технологія AP1000 забезпечує вищу економічну ефективність з показниками доступності та коефіцієнтами потужності більше ніж 92%. Блоки Vogtle є першими новими реакторами, побудованими в США за останні три десятиліття, при тому, що енергоблок №3 був введений в комерційну експлуатацію в липні 2023 року і зараз виробляє енергію для мережі.

Окрім двох реакторів на місці Vogtle, чотири блоки AP1000 наразі встановлюють рекорди з експлуатаційної ефективності в Китаї, а ще вісім додаткових реакторів будуються Польща обрала реактор AP1000 для своєї ядерної енергетичної програми; Україна взяла на себе зобов’язання щодо встановлення дев’яти блоків AP1000, а Болгарія обрала технологію AP1000 для двох блоків на АЕС у Козлодуї. Технологія також розглядається на багатьох інших майданчиках у Центральній та Східній Європі, Великобританії, Індії та Північній Америці.